Kde se to dá sehnat. Značkové i obyčejné.

 

TIP: Zkusili jste se už ve vašem papírnictví zeptat na obyčejné (=levné, ne předražený Parker, ...) pístové pero- a nic? Pokud tam najdete inkoust do plnicích per obyčejné značky KOH-I-NOOR (prodáván velice často), ukažte jej prodávajícímu a vysvětlete, že místo bombiček se do něj nasává inkoust z lahviček ;).

 

Seznam internetových prodejců

 

Nejprve jsou uvedeny odkazy na firmy/prodejny a hned vedle jsou označení, které upřesňují jejich nabídky nebo i parametry nabízených sortimentů (vlevo viz. "Vysvětlivky"). Např. označení firmy symboly */▲♣/-▲/-▲ znamená, že nabízí pouze značkové výrobky, bombičková pera jsou s vždy přiloženým pístovým konvertorem, může nabízet pera se zabudovaným plnicím mechanismem (ale NE POUZE ta) a kromě obyčejných plnicích per zde lze najít také kaligrafická pera (ale NEJEN ta). Za symboly může následovat stručná charakteristika firmy/prodejny.

Pod seznamem firem je odkaz na zobrazení seznamu konkrétních produktů, které jsou na tomto webu blíže popsány, případně odzkoušeny mnou, či vámi a podělili jste se se mnou o své zkušenosti s těmito konkrétními produkty.

 

Plnicí pera:

Krásné psaní a věcičky (aukroshop) -*/▲♣/-▲ Velmi doporučuji-zde se vyskytuje převážně obyčejné neznačkové zboží, ale zde jsou pera velice kvalitní.

Staré dobré časy (aukroshop) ▲♣/-▲/-▲ Doporučuji ze stejného důvodu jako předchozí. Zpravidla se nejedná o "drahé značky".

Penshop */-▲/-▲♣/-▲/-▲/-▲/-♣/-◘

 

 

Inkousty:

(Seznam v přípravě)

 

Příslušenství:

(Seznam v přípravě)